ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Sport

Dobre akcesoria do ćwiczeń fitness

Ruch to zdrowie. Coraz więcej osób docenia korzyści płynące z ćwiczeń fitness. W pierwszej fazie wprowadzania takich ćwiczeń do życia warto pracować z ciężarem własnego ciała. Z czasem można jednak postarać się o dodatkowe akcesoria, jak chociażby gumy Hip Band. Dzięki takim produktom trening stanie się bardziej efektywny.

Lepsza efektywność treningowa

Ciało człowieka jest tak skonstruowane, że potrzebuje zmian. Chociażby nie wiadomo co, co jakiś czas nasze ciało będzie domagało się jakichś zmian podczas treningów. Jeżeli będziemy tkwili w jednym i tym samym miejscu, to po jakimś przestaniemy u siebie zauważać jakiekolwiek zmiany. Dlatego dobrze wprowadzić takie gumy Hip Band do swojego treningu, dzięki czemu poszczególne partie mięśniowe będą jeszcze lepiej zaangażowane w trening. Tego rodzaju gumy cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników. Wszystko przez ich specjalną konstrukcję. Gumy pochodzące od tej firmy są materiałowe, wykonane z wysokiej jakości tkaniny. Dzięki temu cechuje się solidnością, dobrą jakością wykonania, która będzie w stanie przetrwać nawet przy dużej ilości treningów z nimi. Gumy wykonane z tkaniny utrzymują się zdecydowanie lepiej na naszych ubraniach. Hip Band mają po wewnętrznej stronie 2 paski lepkiej gumy, aby pas pozostał na swoim miejscu podczas ćwiczeń.

Angażowanie mięśni

Gumy Hip Band spowodują, że poszczególne partie ciała będą o wiele lepiej wyrzeźbione. Mogą one być stosowane zarówno przez kobiety, jak również przez mężczyzn, którzy doceniają takie akcesoria podczas treningu. Zanim jednak rozpoczniemy trening z gumami nikt nie może zapomnieć o rozgrzewce. To właśnie dzięki niej zachowamy odpowiedni poziom bezpieczeństwa i nie będziemy narażać swoich stawów na kontuzję. Po wykonaniu rozgrzewki można zabrać się za trening właściwy z gumami. Jest kilka klasycznych ćwiczeń z tego rodzaju akcesoriami. Pierwszy to krok dostawny w półprzysiadzie z gumami nałożonymi ponad kolanami. Trzy kroki do jednego boku, trzy kroki w drugą stronę. Kolejne ćwiczenie to odwodzenie nogi do boku. Człowiek staje w pozycji wyprostowanej z gumami założonymi ponad kolanami. Podpierając się na jednej nodze, drugą unosi jak najwyżej do góry. Kilkanaście powtórzeń na jedną stronę, tyle samo na drugą. Kolejne ćwiczenie można wykonać w podporze na prostych rękach. Guma pozostaje nad kolanami. Ćwiczenie polega na podnoszeniu nogi do góry. Najpierw jedna strona, potem druga. Podczas takich i wielu innych ćwiczeń gumy sprawią, że mięśnie będą dobrze i mocno pracować.