ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Uroda Zdrowie

Laserowa rewitalizacja pochwy – co to jest?

Narodziny dziecka to ważne wydarzenie w życiu każdego rodzica, a szczególnie matki. Poród jednak pozostawia ślady na ciele kobiety, które mogą już nigdy nie zniknąć. Po urodzeniu dziecka często spada pewność siebie, matki nie podobają się sobie i nie czerpią przyjemność ze zbliżeń z partnerem. Nie są to odosobnione przypadki, jednak mało która z kobiet decyduje się, aby coś z tym zrobić. A laserowa rewitalizacja pochwy może rozwiązać przykry problem.

Czym jest laserowa rewitalizacja pochwy?

Laserowa rewitalizacja pochwy to inaczej zabieg obkurczania. Wykonuje się go u kobiet po przebytym porodzie w celu odnowienia wyglądu pochwy. Przywraca on stary kształt i wygląd narządu. Jednak zabieg nie jest dedykowany tylko matkom, ale również każdej kobiecie, która czuje się niepewna i nieusatysfakcjonowana z wyglądu pochwy.
Do zabiegu wykorzystywany jest specjalny laser z głowicą przystosowana do pracy przy tak delikatnym miejscu. Nie mamy co się obawiać bólu, gdyż takie urządzenie zupełnie różni się od tradycyjnego lasera. Jedyne, co odczuwa pacjentka, to ciepło w miejscu działania głowicy.
Laser podgrzewa błonę pochwy, przez co narząd pulchnieje i staje się ciaśniejszy. Oprócz tego, pobudzona zostaje praca śluzówki. Pochwa staje się zdecydowanie bardziej nawilżona. Sam zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Rekonwalescencja trwa około miesiąca. Przez ten czas trzeba powstrzymać się od kontaktów seksualnych. W miejscu zabiegu należy stosować specjalny żel zawierający estrogeny. Po upływie dwóch miesięcy udajemy się na wizytę kontrolną.

Efekty zabiegu laserowego obkurczenia pochwy

Zwykle wystarczy jeden zabieg, aby zauważyć widoczne efekty. Jednak wszystko zależy od stopnia rozciągnięcia się błony w pochwie. Jeśli potrzeba jeszcze jednego zabiegu, można wykonać go po upływie jednego miesiąca. Sam efekt utrzymuje się przez minimum dwa lata. Tutaj też istnieje kilka czynników wpływających na trwałość zabiegu. Zdecydowanie lepiej efekty utrzymują się w młodym organizmie, na przykład u młodych matek. Przedłużeniem jakości zabiegu może być również ćwiczenie mięśni Kegla. U kobiet w okresie menopauzy zaleca się stosowanie specjalnej terapii hormonalnej, która ma na celu regulacje gospodarki w organizmie, a tym samym wydłużenie efektów zabiegu.

Czy warto poddać się zabiegowi?

Laserowa rewitalizacja pochwy przynosi wiele korzyści kobietom borykającym się ze wstydliwym problemem. Jednak należy pamiętać, że nie każda może poddać się takiemu zabiegowi. Przeciwskazaniem może być ciąża, karmienie piersią, zażywanie lekarstw wrażliwych na promieniowanie, niewyleczona infekcja intymna, porfira, nowotwór piersi oraz miesiączka. Należy zasięgnąć porady specjalisty, który poinformuje nas, czy zabieg jest dla nas bezpieczny. Wybierając klinikę medycyny estetycznej stawiajmy tylko na sprawdzone i polecane miejsca. Miejsca intymne to najdelikatniejszy obszar naszego ciała, więc zadbajmy o to, aby oddać je w najlepsze ręce specjalistów.