ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

pampersy dla dorosłych
Lifestyle

Jak zakładać pampersy dla dorosłych? Sprawdzone sposoby

Temat: Jak zakładać pampersy dla dorosłych? Sprawdzone sposoby”jak założyć pampersa dorosłej osobiejak zakładać pampersy dla dorosłychjak zakładać pampersa osobie dorosłej””https://chlonne24.pl/pieluchomajtki-dla-doroslychhttps://chlonne24.pl/”

Jak zakładać pampersy dla dorosłych? Sprawdzone sposoby

Wraz z wiekiem nasz organizm staje się coraz słabszy, a niektóre jego funkcje, niestety zostają zburzone. Co więcej, problemy te dotyczą nie tylko osób starszych, ale także i osób po zabiegach lub wypadkach, które mają ograniczoną mobilność. Wówczas dla zapewnienia im odpowiedniej wygody oraz ułatwienia codziennych czynności, zaleca się korzystanie z wyrobów chłonnych. Pampersy dla dorosłych stają się coraz powszechniej wykorzystywane. Niemniej jednak czy opiekunowie wiedzą, jak je poprawnie założyć?

O czym pamiętać, zanim zaczniemy zakładać podopiecznemu pampersa?

Opiekunowie zakładając pampersa swoim podopiecznym często czują zakłopotanie i pewną niemoc. Tak naprawdę, muszą oni pamiętać, że dla podopiecznego taka sytuacja również może być niezwykle krępująca. Zatem poszukując odpowiedzi na pytanie jak założyć pampersa osobie dorosłej, na samym wstępie warto się zastanowić o czym opiekunowie powinni pamiętać? Przede wszystkim najważniejsze jest to, by uświadomić sobie, że dla naszego podopiecznego zakładanie pampersa jest intymną chwilą. Wobec tego to naszym zadaniem- jako opiekunów- jest zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa oraz maksymalnego komfortu. Nasz podopieczny musi nam zaufać, a także poczuć się w naszej obecności wyjątkowo pewnie. Warto zadbać o jego dobre samopoczucie, które będzie gwarancją świetnej współpracy przy zakładaniu pampersa.

Zanim założymy pampersa osobie dorosłej- jak powinien przygotować się opiekun?

Jak zakładać pampersy dla dorosłych? Otóż kluczem jest w tym momencie odpowiednie przygotowanie. Opiekun powinien pamiętać przede wszystkim o zachowaniu najwyższych standardów higienicznych. W ten sposób zmniejszy on ryzyko ewentualnych infekcji dróg moczowych czy powstania stanów zapalnych. Wobec tego co należy sobie przygotować, przed założeniem pampersa osobie dorosłej? Oto, krótka lista:

  • jednorazowe rękawiczki- oczywiście mowa tu o sterylnych rękawiczkach gumowych;
  • podkład chłonny- który powinien zostać wsunięty pod pupę podopiecznego, by uchronić pościel przed ewentualnym zabrudzeniem;
  • środki higieniczne- niezbędne do oczyszczenia okolic krocza u podopiecznego;
  • odpowiednio dopasowany wyrób chłonny- to chyba najważniejszy element. Wyroby chłonne- pieluchomajtki czy inne pampersy muszą być idealnie dopasowane pod względem rozmiaru. Ważne także, by były one wykonane z najwyższej jakości materiałów i cechowały się odpowiednim stopniem chłonności. Największy ich wybór można znaleźć w sklepie internetowym chlonne24.pl.

Kiedy wszystkie, niezbędne akcesoria zostały już odpowiednio przygotowane, wówczas możemy przystąpić do zakładania pampersa naszemu podopiecznemu.

Jak założyć pampersa osobie dorosłej?- sprawdzony sposób

Wielu opiekunów wciąż ma wątpliwości odnośnie tego jak zakładać pampersa osobie dorosłej. W gruncie rzeczy sam proces nie jest taki trudny, na jaki wygląda. W pierwszej kolejności jednak wsuńmy pod pośladki podopiecznego podkład chłonny i wykonajmy kluczowe zabiegi higieniczne. Jeśli jest to gotowe, wówczas możemy przejść bezpośrednio do tego, jak założyć pampersa osobie dorosłej. Otóż najlepiej ułożyć podopiecznego na plecach, a następnie wsunąć pampersa lub pieluchomajtki na wysokość kolan. Następnie delikatnym ruchem przekręcamy podopiecznego najpierw na jeden, a następnie na drugi bok, by naciągnąć pieluchomajtki lub pampersy na odpowiednie miejsce. Na samym końcu- jeśli to konieczne, delikatnie podciągamy pampersa i upewniamy się, że w okolicy krocza i pośladków, dobrze przylega on do skóry naszego podopiecznego.