ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

pierścionki zaręczynowe
Lifestyle

Pierścionki zaręczynowe – jak wybrać ten idealny dla swojej ukochanej?

Zaręczyny to przełomowy moment w życiu pary. To właśnie w dniu, w którym mężczyzna klęka przed wybranką serca, wręczając jej pudełeczko ze znajdującym się w środku pierścionkiem wraz z pytaniem o to, czy zostanie jego żoną, rozpoczyna się na serio przygoda zwana wspólnym życiem. Aby moment zaręczyn na długo zapadł w pamięć i był miło wspominany, warto dołożyć wszelkich starań, aby wybrany pierścionek zaręczynowy zwyczajnie podobał się kobiecie. Przyda się zatem garść podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym każdy niezdecydowany mężczyzna poczuje się odrobiną pewniej.

Idealne pierścionki zaręczynowe

Jak we wszystkim, tak również wśród pierścionków zaręczynowych jest naprawdę bardzo duży wybór (https://luva.pl/pierscionki-zareczynowe). Zanim rozpocznie się poszukiwania, warto zatem dowiedzieć się trochę więcej na temat preferencji kobiety w kwestii biżuterii. Niektóre panie lubią rzeczy proste i minimalistyczne. Cenią biżuterię, która nie rzuca się w oczy, zdobi, ale bardzo subtelnie. Inne wybierają bardzo złożone i wyrafinowane wzory. Lubią biżuterię, która rzuca się w oczy, jest wysadzana kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi, świeci się i błyszczy w słońcu. Każde preferencje są dobre. W kwestii pierścionków zaręczynowych nie ma dobrych lub złych trendów. Ważne jest to, co podoba się kobiecie. Jak zatem odkryć preferencje wybranki serca? Można przyjrzeć się noszonej przez kobietę biżuterii, można też zapytać. Aby rozmowa na temat pierścionka zaręczynowego była bardziej dyskretna, dobrym pomysłem będzie wspólne przeglądanie katalogów, czasopism lub stron w internecie, na których znajduje się biżuteria. Takie oglądanie pierścionków może być przy okazji wyboru innego elementu biżuterii. Wszystko po to, aby kobieta nie domyśliła się do końca, o co chodzi i miała niespodziankę.

Złote czy srebrne?

Nie wszystkie kobiety lubią złoto żółte lub różowe. Trzeba przyznać, że biżuteria ze złota jest teraz bardzo w trendach, jednak preferencje mogą być inne. Wtedy dobrym wyborem okaże się pierścionek ze złota białego. Taki pierścionek wygląda tak naprawdę podobnie do pierścionka srebrnego, jednak jego wartość jest zdecydowanie wyższa. Raczej nie należy wręczać pierścionka srebrnego, jako pierścionka zaręczynowego. Dlaczego? Srebro nie jest tak trwałym kruszcem, a pierścionek zaręczynowy będzie nosiło się na palcu przez wiele lat.

Minimalistycznie czy na bogato?

Obecnie bardzo modne są pierścionki minimalistyczne. Jeżeli są z kamieniem, to klejnot jest umieszczony na samym środku pierścionka, centralnie, nie ma żadnych innych zdobień. Dlatego też kamień jest dobrze widoczny. Z reguły wybiera się brylant lub cyrkonię, która jest zdecydowanie tańszą alternatywą. Inne popularne kamienie to szmaragdy, rubiny lub szafiry. Wszystkie prezentują się pięknie. Niektóre kobiety cenią proste i minimalistyczne pierścionki w innej formie. Wtedy świetnie sprawdzą się na przykład takie przypominające obrączkę. Cieniutkie pierścionki wysadzane kamykami prezentują się pięknie na dłoni, poza tym doskonale współgrają z obrączką. To ważne, aby te dwa elementy biżuterii do siebie pasowały, bo przecież nosi się je razem.

Nietrafiony rozmiar

Co zrobić, jeśli źle wybrało się rozmiar pierścionka? Nic straconego. Nie ma sensu się tym nadmiernie stresować. U jubilera można zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar pierścionka. Trzeba będzie tylko pożegnać się z nim na kilka dni. Aby jednak nie zaliczyć wpadki związanej z wyborem złego rozmiaru, warto po prostu pożyczyć na jeden dzień jakiś pierścionek ze szkatułki z biżuterią kobiety. Dzięki temu rozmiar dobierze się perfekcyjnie.