ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Wybielanie zębów u dentysty
Uroda

Wybielanie zębów u dentysty – jakie są metody i którą warto zastosować?

Piękny i śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, w końcu stanowi on wizytówkę człowieka i najczęściej to właśnie przez pryzmat uśmiechu oceniają nas inne osoby. Warto więc regularnie odwiedzać dentystę nie tylko, by leczyć zęby, ale także oczyszczać je z przebarwień, co zaleca niejeden stomatolog. Kraków – centrum jak i obrzeża przepełniony jest wieloma znakomitymi specjalistami, jednak z jakich usług wybielających szkliwo najlepiej korzystać? Przedstawiamy najpopularniejsze metody usuwania przebarwień stosowane przez dentystów. Sprawdź, która z nich pomoże nam uzyskać uśmiech jakiego pragniemy!

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Większość z nas ma swoich zaufanych lekarzy, którym powierza wybielanie zębów. Ufamy im, że zrobią wszystko, byśmy uzyskali śnieżnobiały uśmiech. Mnóstwo osób, decyduje się na wybielanie zębów tuż po zakończeniu leczenia ortodontycznego lub endodontycznedgo, co zazwyczaj rekomenduje stomatolog. Kraków, centrum miasta, ale także obrzeża są przepełnione szyldami zachęcającymi do umówienia się na wybielanie szkliwa, jednak czy warto zdecydować się na taki zabieg u obcego nam lekarza? Najlepiej udać się do stomatologa, który prowadzi leczenie naszych zębów od początku, jednak nie zawsze takie usługi ma w swojej ofercie znajomy nam dentysta. Kraków jest siedzibą wielu wybitnych specjalistów z zakresu stomatologii. Do jednych z nich należy Centrum Stomatologii Dental Esthetic – https://www.dentalesthetic.pl/

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług fachowców, powinniśmy wiedzieć, jakie są metody wybielania i na czym polegają takie zabiegi. Przyjrzyjmy się bliżej tym najpopularniejszym, czyli metodzie nakładkowej oraz naświetleniowej. 

Metoda nakładkowa

Metoda nakładkowa należy do najbardziej znanych sposobów na uzyskanie perfekcyjnie białego uśmiechu. Rekomendują ją m.in. specjaliści należący do zespołu Dental. Kraków to miasto, w którym na każdym kroku możemy znaleźć stomatologa wykorzystującego właśnie tę metodę wybielania szkliwa, jednak zanim zdecydujemy się na jej zastosowanie, poznajmy więcej szczegółów dotyczących jej działania. 

Uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu za pomocą wybielania nakładkowego to proces wieloetapowy i może trwać od 7 do nawet 14 dni. W metodzie tej stosuje się specjalne nakładki z żelem, które dostosowują się do kształtu szczęki oraz zgryzu pacjenta i powinny być noszone przynajmniej przez kilkanaście godzin w ciągu doby. Pierwsze założenie nakładki wybielającej odbywa się bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym, jednakże drugie i kolejne nakładki, zakładamy samodzielnie w domowym zaciszu. W trakcie stosowania nakładek wybielających, konieczne jest przybywanie na wizyty kontrolne, wg zaleceń lekarza (najczęściej po ok. 4 dniach od rozpoczęcia wybielania). 

Powinniśmy jednak wiedzieć, że samo stosowanie nakładek nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli nie będziemy stosować się do zaleceń, które przekaże nam nasz dentysta. Kraków jest na szczęście pełen tego typu specjalistów, więc jeśli uznamy, że lekarz, którego wybraliśmy nie jest zbyt kompetentny, zawsze możemy udać się do innego specjalisty, zajmującego się wybielaniem zębów. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, które miałyby Ci ułatwić decyzję o skorzystaniu z zabiegu wybielania zębów, wejdź na bloga http://stomatologia.malopolska.pl/

Metoda naświetleniowa

Metoda naświetleniowa zyskuje coraz większą popularność. Jej zastosowanie z pewnością zarekomenduje nam niejeden stomatolog. Kraków – centrum lub obrzeża to miejsca, w których na pewno znajdziemy specjalistę oferującego tego typu usługę. Jednak na czym ona polega? Wybielanie zębów metodą naświetleniową to inaczej wybielanie przy pomocy lampy o specjalnych właściwościach, które można wykonać jedynie w gabinecie stomatologicznym, na przykład w Dental Kraków

Lampa, stosowana przez dentystów może nam pomóc rozjaśnić szkliwo nawet o 8 stopni! Jednak jak dokładniej działa ta metoda? Otóż, przed rozpoczęciem naświetlania, na zęby zostaje naniesiony specjalny żel tlenowy. Lekarz powinien pamiętać także o zabezpieczeniu dziąseł, poprzez nałożenie na nie odpowiedniego preparatu. Pod wpływem niebieskiego światła wydobywającego się z lampy, cząsteczki tlenu znajdujące się w żelu zostają aktywowane, co właśnie pomaga uzyskać efekt bielszych zębów. Czas trwania takiego zabiegu jest znacznie krótszy niż wybielanie metodą nakładkową. Nasz pobyt w gabinecie powinien trwać jedynie ok. 20 min.