ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Uroda Zdrowie

Stomatologia estetyczna – idealny uśmiech

Uśmiech to wizytówka każdego z nas. Jednak wizyta u dentysty niejednego przyprawia o dreszcze i strach. A dbanie o swoje zęby to podstawa! Badając się regularnie mamy pewność, że będą one zdrowe i mocne. Co jednak z ich wyglądem? Tu z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna, która sprawie, że żeby będą równiuteńkie i śnieżnobiałe!

Najpierw zdrowie, potem wygląd

Od czego zacząć naszą przygodę ze stomatologią estetyczną? Od naprawy wszystkich zębów. Stomatolog nie może zmienić nic w naszym uśmiechu, jeśli którykolwiek ząb jest chory lub zaniedbany. Dlatego wszystko zaczyna się od oceny stanu uzębienia. Dentysta usunie wszelkie mankamenty, wyleczy zęby i wtedy możemy zająć się stomatologią estetyczną. Oczywiście są przeciwskazania, które całkowicie wykluczają z możliwości poprawy wyglądu uzębienia. Kobiety w ciąży, karmiące piersią lub osoby przewlekle chore nie mogą poddać się żadnym zabiegom. Jest to ryzyko dla ich zdrowia, jak i dziecka.
Oczywiście, jeśli regularnie korzystamy z usług dentysty i dbamy higienę jamy ustnej, to nie musimy zwlekać z wizytą w klinice stomatologii estetycznej. Pozostaje tylko wybór odpowiedniego miejsca i sprawdzonego specjalisty, który we właściwy sposób zajmie się naszym uzębieniem.

Co może poprawić stomatologia estetyczna?

Każdy z nas ma swoje kompleksy. Wpływają one na naszą samoocenę i samopoczucie. Jeśli takim kompleksem są zęby, warto skorzystać z pomocy doświadczonego stomatologa. Może on poprawić w zasadzie wszystko!
Jeśli naszym problemem są żółte zęby zalecany jest zabieg wybielania. Oczywiście, wiele zależy od naszego trybu życia. Jeśli chcemy zachować białe zęby, musimy uważać z kawą, papierosami, czy nawet herbatą. Wszystkie wpływają na odcień płytki. Są różne metody wybielania czy też usuwania przebarwień na szkliwie. Najpopularniejsza metoda, która daje też najlepsze efekty, to wybielanie przy użyciu lasera. Jest to dość kosztowny zabieg, ale też konieczny, jeśli kolor zębów to naturalna kość, a nie przebarwienia nabyte w trakcie życia. Jeśli chcemy usunąć tylko plamy z kawy, czy po papierosach, to najlepsze będzie piaskowanie. Polega na użyciu specjalnego piasku pod ciśnieniem, który rozbija przebarwienia i tym samym je usuwa.
Kiedy jesteśmy niezadowoleni z kształtu naszych zębów lub mamy znaczące ubytki, to z pomocą przyjdą licówki. To całkowici nowe zęby, które mogą mieć idealny kształt i kolor. Oczywiście dobrany do całego uzębienia. Ich koszt waha się od kilkuset złotych aż do nawet kilku tysięcy, w zależności od użytego materiału i ilości zębów.

Zdrowy i piękny uśmiech

Jak widać, mając zdrowe zęby pozostaje tylko zadbać o ich wygląd. Z pewnością posiadając piękny, biały uśmiech zyskamy na pewności siebie i odkryjemy nową radość w życiu. Warto udać się do stomatologa z mankamentem, który chcielibyśmy zmienić. Nie czekajmy, być może problem rozwiąże się szybciej niż myślimy! Warto inwestować w siebie i swoje zdrowie. Regularne kontrole u dentysty i dokładne szczotkowanie to podstawa dbania o zęby. Bo przede wszystkim piękny uśmiech to zdrowy uśmiech.