ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Lifestyle Uroda

Kosmetyki naturalne – jakich składników powinniśmy w nich szukać?

To, co najlepsze dla naszego organizmu płynie prosto z natury. Dlatego w pielęgnacji naszego ciała także powinniśmy jej szukać. Kosmetyki naturalne są dla nas najlepszym rozwiązaniem! Zawierają najlepsze składniki prosto z roślin. Są bogate w witaminy, minerały i składniki odżywcze. Dlatego to właśnie je powinniśmy wybierać. Jednak coraz więcej firm sygnuje się jako „naturalne”, ale nie zawsze rzeczywiście takie są. Dlatego dziś zajmiemy się tematem składników, jakie powinny znaleźć się w kosmetykach. Co jest dla nas najlepsze? Jaki skład jest naprawdę naturalny?

Czym są kosmetyki naturalne?

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę są kosmetyki naturalne. Są to produkty, które swoje składniki pozyskują z roślin, minerałów, a także niekiedy od zwierząt. Te ostatnie są zawsze pozyskiwane w sposób nieinwazyjny. Składnikami kosmetyków naturalnych są także oleje i olejki eteryczne. Do tego dochodzą naturalne barwniki oraz emolienty i emulgatory. Formuły tych kosmetyków są zawsze w przynajmniej 80-90-100% pochodzące z przyrody. Aby mieć pewność, że dany produkt jest rzeczywiście naturalny, zawsze musimy zapoznać się z jego składem. Nie wystarczy sam napis „bio”, „organic”, „eko” czy też „naturalny”.

Co nie powinno się znaleźć w kosmetykach naturalnych?

W kosmetykach naturalnych nie mogą znaleźć się żadne składniki syntetyczne. Należą do nich między innymi parabeny, silikony, parafina, SLS, SLES, formaldehyd, sztuczne barwniki i substancje zapachowe. Te substancje absolutnie nie są nam potrzebne i powinniśmy ich unikać! Na początku nie jest łatwo czytać każdy skład i wyszukiwać, który element nie jest naturalny. Najlepiej więc przed zakupem sprawdzić kosmetyki w Internecie i przeanalizować ich skład z wyżej podaną listą!

Jakie składniki powinny się znaleźć w kosmetykach naturalnych?

Lista składników, które są pochodzenia naturalnego jest znacznie dłuższa od sztucznych elementów. Przede wszystkim dlatego, że w przyrodzie można znaleźć naprawdę wiele dobrego! Składniki pochodzenia naturalnego nie maskują i działają powierzchownie, lecz naprawdę odżywiają, nawilżają, regenerują i walczą z niedoskonałościami! W zależności od tego, z jakim problemem boryka się nasza skóra, musimy odpowiednio dobrać produkty. Najlepiej jest kierować się podstawowymi typami cery oraz tym, z czym mamy największy kłopot. Z pewnością uda nam się znaleźć kosmetyk idealny – z idealnym składem!
Postaw na naturalność zawsze, kiedy tylko możesz!