ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Uroda Zdrowie

Lek na włosy – co wybrać?

Wypadają, łamią się, są matowe, a może przetłuszczające? Ile ludzi, tyle różnych problemów ze skórą głowy i włosami. Wśród wielu szamponów, masek, olejów, wcierek i lekarstw trudno wybrać odpowiedni produkt, który rozwiąże męczące nas problemy. Na co się zdecydować? Co będzie dla nas najlepsze? Podpowiemy, jaki lek na włosy wybrać, aby pozbyć się wszelkich mankamentów!

Wypadanie włosów

Ta dolegliwość dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak sedno problemu leży zupełnie gdzie indziej w tych dwóch przypadkach. U mężczyzn najczęściej występuje łysienie na tle androgenowym, a więc łączące się z za wysokim poziomem testosteronu w organizmie. Wypadanie włosów jest również zapisane w genach. Trudno poradzić sobie z tak bardzo decydującymi czynnikami, jednak istnieją różne rozwiązania. Najlepiej sięgnąć po lekarstwa, które wyregulują gospodarkę hormonalną.
W przypadku kobiet wypadanie włosów może łączyć się ze stresującym okresem w życiu lub niedoborem składników odżywczych. W tym przypadku można sięgnąć po suplementy diety zawierające takie elementy, jak cynk, selen, wyciąg ze skrzypu lub pokrzywy oraz biotynę. Oprócz poprawy kondycji włosów, możemy cieszyć się również piękną cerą i mocnymi paznokciami!

Łupież skóry głowy

Choć możemy natknąć się na wiele reklam chwalących różne szampony przeciwłupieżowe, często problem nie jest przez nie rozwiązywany. Nie zawsze zwykły produkt poradzi sobie z zaawansowanym łupieżem, którego przyczyna może leżeć znacznie głębiej. Lek na włosy z tym problemem najlepiej znaleźć sięgając po poradę lekarza. On dobierze odpowiedni preparat, który ukoi skórę głowy i zniweluje wszelkie niedogodności raz, a dobrze.

Przetłuszczające się, łamliwe, matowe… Lek na włosy różnego rodzaju

Każdy rodzaj włosów jest inny i wymaga innej pielęgnacji. Wybierając odpowiednie produkty możemy być spokojni o ich stan i kondycję. Wystarczy stosować kosmetyki dedykowane konkretnemu rodzajowi włosów. Najlepiej zasięgnąć porady specjalisty w kwestii porowatości. Pomoże to nam w doborze najlepszych olei, masek i odżywek. Wtedy mamy pewność, że kosmetyk zadziała w 100% i nie będziemy wydawać pieniędzy w błoto.
Jeśli jednak zwykła pielęgnacja nie pomaga i problem z włosami wciąż występuje, należy udać się do dermatologa. Być może przyczyna leży w skórze głowy. Jeśli nie, wykonajmy morfologię krwi i podstawowe badania, które wykażą, czy w naszym organizmie dzieje się wszystko dobrze. Często sedno problemu leży właśnie w nas, w naszym trybie życia i odżywianiu, a nie stricte we włosach.
Lek na włosy nie jest tylko jeden. Każdy z nas jest inny, tak samo jest z naszym ciałem. Włosy wymagają zupełnie innej pielęgnacji w zależności od długości, porowatości, strukturze a nawet kolorze! Pamiętajmy o tym przy następnych zakupach wybierając kosmetyki. A przy następnej wizycie u fryzjera zapytajmy się, co poleca właśnie do naszego typu włosów. Z pewnością udzieli cennych rad!