ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Lifestyle Uroda

Liposukcja – cena, efekty

Osoby borykające się z nadmiarem tkanki tłuszczowej często szukają pomocy w klinikach medycyny estetycznej. Chcąc szybko zgubić zalegające kilogramy poddają się zabiegowi, który nazywa się „liposukcja”. Wiele osób boi się zasięgnąć porady chirurga plastycznego, który mógłby pomóc i rozwiązać problem nadmiernego tłuszczu na brzuchu lub innych częściach. Oto wszystko co warto wiedzieć w tym temacie.

Jak wygląda liposukcja?

Zabieg polega na odsysaniu zalegającej tkanki tłuszczowej. Istnieje jednak kilka metod samej liposukcji. Każda w innym przedziale cenowym. Klasyczna liposukcja SAL polega na odsysaniu tłuszczu przez specjalny, metalowy wenflon. Inna metoda, liposukcja laserowa, polega na działaniu światłowodów. Są one wprowadzane do problematycznych miejsc przez minimalne nacięcia. Taka metoda jest polecana osobą, które przeszły już odsysanie tłuszczu metodą klasyczną SAL, ale jeszcze chcą poprawić swoje efekty. Laserowa liposukcja jest również precyzyjniejsza i dociera w wiele trudno dostępnych miejsc. Ostatnia możliwość to odsysanie tłuszczu metodą ultradźwiękową. Przy użyciu głowicy warstwy tłuszczu są rozbijane przez ultra dźwięki. Jest to metoda najmniej inwazyjna. Rozbite pęcherzyki tłuszczu są wydalane w procesach metabolicznych z organizmu. Jednak liposukcja ultradźwiękowa nie może być stosowana na wszystkich partiach ciała. Jedynie na brzuchu, ramionach, pośladkach i udach.

Liposukcja – cena

Chcąc w szybki i łatwy sposób pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej musimy liczyć się z dużym wydatkiem. Choć zabieg liposukcji ultradźwiękowej kosztuje do 100 złotych, to jeden nie wystarczy. Efekty w tym przypadku są widoczne dopiero po kilkunastu zabiegach! A wtedy cena może sięgnąć nawet tysiąca złotych.
Trzeba jednak brać pod uwagę, że próbując zwalczyć tłuszcz zdrową dietą i ćwiczeniami zajmie nam to dużo więcej czasu i wysiłku. Dlatego metoda liposukcji jest często wybawieniem, jeśli borykamy się z naprawdę poważną otyłością lub problematycznym miejscem osadzania się tkanki tłuszczowej.
Cena zabiegów jest zależna od kilku czynników. Jaka partia ciała będzie poddana liposukcji? Jak dużo tkanki tłuszczowej się w niej znajduje? Jaka metoda została wybrana? Jeśli chodzi o klasyczny zabieg odsysania tłuszczu metodą SAL, to cena waha się od dwóch do siedmiu tysięcy złotych. Liposukcja laserowa to już koszt nawet dziesięciu tysięcy złotych!

Czy warto poddać się zabiegowi liposukcji?

Jeśli z problemem zalegającej tkanki tłuszczowej borykamy się już długi czas i żadne ćwiczenia, ani dieta nie dają rady, to warto zasięgnąć opinii specjalisty. Doradzi nam, jaki zabieg powinniśmy wybrać i jaki przyniesie najlepsze rezultaty. Oczywiście, oprócz chęci musimy mieć w zanadrzu odpowiednią sumę pieniędzy. Bez tego ani rusz. Więc jeśli mamy akurat odłożoną odpowiednią kwotę, warto wybrać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, w której profesjonalna obsługa zajmie się nami w odpowiedni sposób.