ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

laserowe usuwanie makijażu permanentnego
Uroda

Czym jest laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny ostatnimi czasy cieszy się bardzo dużą popularnością. Niestety ze względu na swoją charakterystykę, jeśli podczas jego wykonania pójdzie coś źle, bardzo trudne jest jego usunięcie. Na szczęście na rynku kosmetycznym znajduje się laserowe usuwanie makijażu permanentnego. Pozwala ono szybko i względnie wygodnie pozbyć się niechcianego makijażu. Na czym jednak konkretnie taka technika polega i co warto o niej wiedzieć, zanim się do niej podejdzie?

Czym jest laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny, podobnie jak tatuaż, polega na umieszczeniu w głębokich warstwach skóry barwnika, który pozostając w niej, daje efekt obecnego na skórze makijażu. Niestety często skóra źle na taki makijaż reaguje lub też sam specjalista popełni podczas jego wykonywania błąd. W takim wypadku konieczne jest usunięcie tak wykonanego makijażu. Idealnym na to rozwiązaniem jest metoda laserowa. Na czym to polega?

W miejscu, gdzie obecny jest pigment, kierowana jest wiązka lasera, oczywiście o bezpiecznej dla zdrowia mocy. Dzięki niej dochodzi do podgrzania pigmentu, a tym samym do rozbicia w wyniku działania wysokiej temperatury komórek, w których jest on umieszczony. Tak uwolniony pigment staje się podatny na samodzielne usunięcie go przez skórę, co trwa do kilkunastu dni.

Dlaczego warto się zdecydować na taki zabieg?

Jakie są najważniejsze zalety stosowania laserowego usuwania makijażu permanentnego? Przede wszystkim jest to metoda bardzo szybka, względnie bezbolesna, a co najważniejsze, bezpieczna i skuteczna. Na rynku istnieją również takie metody, jak dermabrazja czy też peeling, lecz są one bardzo inwazyjne, a tym samym niebezpieczne i bardzo długo się gojące. A przy pomocy lasera barwnik usuwany jest bardzo szybko, prawie bezboleśnie. Oczywiście proces ten wymaga kilkukrotnego powtarzania, lecz cały zabieg, podzielony na kilka sesji, nie powinien trwać dłużej, niż kilka miesięcy. Rzecz jasna jest to zabieg dość drogi, lecz z całą pewnością warto się na niego zdecydować.

Czy są jakieś przeciwskazania?

Zanim jednak zapłaci się za laserowe usuwanie makijażu permanentnego i podda działaniu lasera, warto najpierw upewnić się co do przeciwwskazań, które mu towarzyszą. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim na taki zabieg nie powinny decydować się osoby cierpiące na cukrzycę czy też hemofilię. Niewskazany jest on również podczas trwania ciąży, czy też, gdy posiada się różnego rodzaju choroby skóry. Niewskazany jest w przypadku posiadania rozrusznika serca albo przeprowadzanych chemioterapii.