ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Uroda Zdrowie

Witamina E – niepopularna, a wspaniała

Każdy z nas wie, że witaminy są ważnym elementem naszego życia. Wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie, a także wygląd. Najpopularniejsze witaminy rozpozna każdy z nas. Jednak poza najbardziej znanym alfabetem witamin: C, D, B; są również inne, równie drogocenne! Warto poznać wszystkie właściwości i działanie. Na tapet idzie witamina E.

Witamina E – źródła

Witamina E wpływa na wiele czynników naszego życia. Osoby cierpiące na jej niedobór od razu zauważą pewne niepokojące objawy. Duże zmęczenie, osłabienie odporności, bóle mięśni, a nawet zębów. Skrajny niedobór może skończyć się nawet anemią. Co zrobić, aby zlikwidować wszystkie te niedogodności? Zmienić swoją dietę! Witamina E występuje przede wszystkim w tłuszczach. Przydatny będzie tu olej słonecznikowy lub margaryna na tymże oleju. Bogatym produktem w witaminę E są również orzechy laskowe. Oprócz tego możemy sięgnąć po oliwę z oliwek, migdały, olej rzepakowy lub zarodki pszenne. Z pewnością od razu zauważymy różnicę w naszym samopoczuciu i zdrowiu. Warto zmienić dietę na tę bogatą w tłuszczę z witaminą E.

Witamina E a uroda i zdrowie

Nie tylko wpływ na zdrowie oznacza przydatność i skuteczność witaminy E. Jest ona zwana „witaminą młodości”. Swoją nazwę zawdzięcza wpływowi na wolne rodniki. Świetnie radzi sobie w walce z nimi, a co za tym idzie, chroni komórki przed uszkodzeniami, czy rozpadem. Jej działanie możemy zauważyć od wewnątrz i zewnątrz. Również samo przyjmowanie może być dwustronne. Często możemy spotkać kremy z zawartością tejże witaminy.
Witamina E jest ważna dla funkcjonowania organizmów kobiet, jak i mężczyzn. Jaki ma ona wpływ na męskie ciało? Jeśli zacznie się przyjmować jej odpowiednie ilości, można być spokojnym o płodność oraz pracę mięśni. Staną się one silniejsze, sprężyste i sprawne. Witamina dobrze wpłynie również na ich regenerację. A więc, jest ona polecana osobą aktywnym fizycznie, szczególnie sportowcom.
Kobiety w ciąży mają większe zapotrzebowanie na witaminę E, niż normalnie. Wynosi ono od 15 do 19 mg, kiedy w normalnym stanie sięga 10 mg. Z tego powodu witamina występuje w wielu suplementach dla ciężarnych oraz jest bardzo ważnym składnikiem wpływającym na rozwój dziecka.

Suplementacja witaminy E

Należy jednak pamiętać, że nie każdy potrzebuje dodatkowego źródła witaminy E w postaci lekarstw, czy suplementów diety. Jeśli dobrze się odżywiamy, jesteśmy zdrowi i dbamy o siebie, to możemy być spokojni. Gdy jednak dotyka nas któryś z wymienionych w artykule objawów niedoboru witaminy, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Na podstawie morfologii bez problemu odkryjemy, czy potrzebujemy dodatkowego źródła witamin. Lekarz dobierze odpowiednie lekarstwa lub suplementy bogate w składniki, których akurat nam brakuje. W krótkim czasie wrócimy do pełnego zdrowia
Zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna to podstawa prowadząca do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego dbajmy o siebie, aby cieszyć się długim i szczęśliwym życiem!