ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Dieta Lifestyle

Jedzenie do pracy – jak się odżywiać?

Czas spędzony w pracy to większość naszego tygodnia. Zajmuje nam to osiem godzin, a nawet i więcej. Często praca wymaga od nas dużo poświęcenia, uwagi i skupienia. W całym tym zamieszaniu zapominamy o ważnym elemencie – odżywianiu. Do tego dochodzi duża ilość kawy, mało wody. Nasz samopoczucie i zdrowie na tym dużo tracą. Nie zapominajmy więc o jedzeni do pracy każdego dnia! Oto możliwe rozwiązania, które zapewnią nam pełnowartościowe i pyszne posiłki.

Jedzenie do pracy – lunch box

Wiele osób nie ma okazji zjadać pełnowartościowego posiłku po powrocie z pracy. Jesteśmy zmęczeni, nie mamy siły, aby coś ugotować każdego dnia. Często wracamy bardzo późno. Rozwiązaniem jest przygotowywanie posiłków na zapas. Tym sposobem będziemy mogli dwa, trzy razy w tygodniu ugotować obiad, który weźmiemy ze sobą do pracy! Takie „lunch boxy” stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. W Internecie znajdziemy wiele filmików i przepisów krok po kroku z pysznymi i zdrowymi posiłkami. Często autorzy podają ilość kalorii a nawet mikro i makro składniki. Przygotowując posiłki samemu mamy kontrolę nad tym, co w nich się znajduje. To dużo zdrowsze i smaczniejsze od fastfoodów lub kanapek. Możemy zjeść pełnowartościowy posiłek, który doda nam energii i wypełni do syta.
Takie rozwiązanie nie wymaga dużych wydatków. Warto spróbować stworzyć coś samemu z produktów, które akurat mamy w lodówce. Jeśli już zabieramy się za gotowanie, przygotujmy go więcej. Nie będziemy musieli przygotowywać posiłków codziennie. Nie bójmy się bawić kuchnią, nawet jeśli nie mamy dużego doświadczenia. Metodą prób i błędów dojdziemy do perfekcji. Oczywiście zawsze z pomocą może przyjść Internet!

Catering dla leniuchów i zabieganych

Jeśli rozwiązanie z lunch boxami nie jest dla Ciebie, nie lubisz gotować, nie masz na to czasu ani chęci, postaw na catering – dietę pudełkową. Jest to oczywiście większy koszt, niż przygotowanie posiłków w domu, jednak dużo prostszy. Nie wymaga od nas żadnego wkładu własnego, a co więcej, dostajemy rozpisane potrawy na cały dzień. To również świetne rozwiązanie, jeśli się odchudzamy. Ustalamy, ile kalorii ma zawierać cały zestaw i mamy kontrolę, nad tym, co jemy. Często możemy poinformować firmę cateringową o naszych alergiach pokarmowych lub po prostu o produktach, których nie lubimy. Nie zawsze jednak uda się trafić na posiłki odpowiadające naszym kubkom smakowym. Koszt takiej diety to około tysiąca złotych miesięcznie. Nie każdy może sobie na dietę pudełkową pozwolić.

Odżywianie w pracy musi być zdrowe i regularne

Często siedzący tryb pracy może doprowadzić do poważnych powikłań. Tracimy kondycję, ciało staje się mniej jędrne, jesteśmy ospali i zmęczeni. Zdrowe odżywianie pomoże w zachowaniu dobrego samopoczucia i zdrowia. Dlatego pamiętajmy o tym wybierając to, co chcemy zjeść w pracy. Pełnowartościowe posiłki nie mogą być zastąpione drożdżówką, czy kanapką. Szczególnie, jeśli pracujemy po 8h dziennie. Odżywiajmy się zdrowo i bądźmy aktywni, a nasz organizm z pewnością nam podziękuje!