ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Uroda

Czy depilacja laserowa się opłaca? Sprawdzamy jej zalety i ceny!

Laser ma wszechstronne zastosowanie w medycynie estetycznej. Za jego pomocą można również skutecznie usuwać niechciane włoski. Na czym dokładnie polega zabieg depilacji laserowej? Jakie są jego główne zalety? Ile będzie on kosztować? Zobacz najważniejsze informacje o tej metodzie depilacji!

 

Czym jest depilacja laserem?

Zabieg określany jako depilacja laserowa polega na wykorzystaniu specjalnego rodzaju lasera do usuwania włosków oraz mieszków włosowych. Energia generowana przez laser jest wtedy używana do punktowego zniszczenia tych struktur, wobec tego nie dochodzi do ponownego odrostu owłosienia.

 

Ze względu na swój sposób działania depilacja laserowa określana jest również jako depilacja trwała, ponieważ pozwala ona na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe. Sporadycznie może dojść do odrostu niewielkiej ilości włosków, ale w tym przypadku wystarczy tylko zabieg przypominający.

 

Gdzie można skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacji laserowej nie można wykonać w domowych warunkach, dlatego konieczne jest udanie się do gabinetu lub kliniki świadczącej usługi w tym właśnie zakresie.

 

Obecnie zabiegi depilacji laserowej są bardzo popularne, dlatego też można skorzystać z nich w wielu miejscowościach na terenie całej Polski.

 

Na zabiegi depilacji laserem zaprasza krakowskie centrum medyczne Derma MED, w którym można skorzystać z nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Profesjonalna depilacja laserowa Kraków w derma-med.pl – więcej informacji o zabiegu można uzyskać na stronie internetowej.

 

Jakie obszary najczęściej depiluje się laserem?

Zabieg depilacji laserowej ma szerokie zastosowanie, dlatego też może być on wykorzystany do usuwania włosków z różnych obszarów ciała.

 

Warto wskazać, że depilacja laserowa może być przeprowadzana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

Najczęściej laserem depiluje się nogi. Na taki zabieg decydują się przede wszystkim kobiety, którym zależy na jedwabiście gładkiej skórze w tym obszarze. Również popularne jest depilowanie laserowo pach oraz okolicy bikini.

 

Laser będzie też bardzo dobrym wyborem w przypadku kobiet, u których często wyrasta wąsik. Za pomocą depilacji laserowej można pozbyć się go na stałe.

 

Jaki jest koszt depilacji laserowej?

Cena zabiegu zależna jest od wielu czynników, między innymi od obszaru zabiegowego, od liczby zabiegów potrzebnych do uzyskania optymalnego efektu, a także od wybranej placówki, w której procedura ta jest prowadzona.

 

Zazwyczaj za jeden obszar poddawany depilacji laserowej należy zapłacić od około 100 złotych do 250 złotych. Do uzyskania najlepszych efektów wykonuje się zazwyczaj od 3 do 9 zabiegów w odstępach wynoszących co parę tygodni.

 

Przykładowo za depilację laserową nóg trzeba będzie zapłacić łącznie około 3-3,5 tysięcy złotych, natomiast depilacja pach będzie kosztem około 1 tysiąca złotych.

 

Dokładne ceny można znaleźć na stronach gabinetów i klinik świadczących usługi depilacji laserowej. Wiele z nich przygotowała też dla swoich klientów specjalne rabaty i pakiety, które pozwalają na zakupienie serii zabiegów w niższej cenie.