ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Zdrowie

Dobry preparat na stawy – 1 składnik, którego nie może w nim zabraknąć

Dolegliwości stawów potrafią utrudniać nasze codzienne funkcjonowanie. Dobry preparat na stawy pomoże poprawić ich kondycję. Zmniejszy ból i sztywność, bez względu na przyczynę powstania.

  1. Czym powinien charakteryzować się dobry preparat na stawy?
  2. W czym nam pomogą suplementy na stawy?
  3. Kolagen na stawy i nie tylko

Ludzkie ciało zawiera ponad 200 połączeń stawowych. Jeśli działają one nieprawidłowo, zaczynamy odczuwać dyskomfort i ból. Najczęściej spowodowane jest to niedoborem składników budulcowych. Ma to związek ze starzeniem się organizmu, predyspozycjami genetycznymi, a często z nadmiernym lub za słabym obciążeniem stawów.

Czym powinien charakteryzować się dobry preparat na stawy?

Stawy stanowią połączenia między kośćmi, a dzięki ich prawidłowej pracy możemy bez problemu się poruszać. Kiedy zaczynają działać nieprawidłowo, nasze codzienne funkcjonowanie staje się mało komfortowe. Aby poprawić zdrowie stawów, trzeba przywrócić im wartościowe składniki, które pozytywnie wpływają na ich funkcjonowanie. To przede wszystkim kolagen i kwas hialuronowy. Dobry preparat na stawy powinien zawierać te substancje, aby ułatwić stawom powrót do sprawności. Preparaty marki Flexus pomogą przywrócić korzystne składniki. Większość produktów kolagenowych marki opiera się na kolagenie hydrolizowanym. Jest on cennym uzupełnieniem naturalnego kolagenu. Powstaje w wyniku hydrolizy, która wytwarza hydrolizat kolagenu, podobny do naturalnie występującego w organizmie. To podobieństwo sprawia, że sprzyja on regeneracji stawów oraz ma pozytywny wpływ na skórę i włosy. Poza kolagenem, dobry preparat na stawy zawiera też kwas hialuronowy, nadający płynowi maziowemu lepkość i sprężystość. Istotnym składnikiem jest też siarczan chondroityny, poprawiający ruchomość stawów.

kolagen na stawy

W czym nam pomogą suplementy na stawy?

Ból, sztywność, trudność w poruszaniu – to problemy, które dotykają nas, kiedy stawy nie funkcjonują prawidłowo. Jest to spowodowane przede wszystkim niskim poziomem substancji, które odpowiadają za prawidłową pracę stawów. Są wśród nich kolagen, glukozamina i kwas hialuronowy. Te składniki są potrzebne do odpowiedniej ilości mazi stawowej, która zmniejsza tarcie i dostarcza substancje odżywcze do chrząstki. Kiedy nasze stawy nie działają prawidłowo, możemy wspomóc ich odnowę suplementami na stawy. Wspomagają one funkcjonowanie stawów, bez względu na to czy jest ona spowodowana wiekiem, czy też kontuzjami. Dobre suplementy na stawy zawierają korzystne składniki w największych stężeniach, aby zapewnić im jak najlepszą skuteczność.

Kolagen na stawy i nie tylko

Kolagen jest głównym budulcem tkanek łącznych. To właśnie on zapewnia skórze jędrność. Jednak z wiekiem, organizm produkuje go coraz mniej. Jest to szczególnie widoczne na twarzy i szyi, bo tam najwcześniej skóra traci elastyczność i pojawiają się zmarszczki. Źródłem kolagenu są niektóre produkty spożywcze, takie jak kości, skóry i ścięgna wieprzowe, wołowe oraz drobiowe, a także żelatyna spożywcza i podroby. Stąd też często osobom po urazach zaleca się spożywanie galaretek.

Kolagen na stawy ma istotny wpływ, ponieważ zapewnia im nawilżenie, dzięki czemu dłużej zachowują sprawność. Kolagen wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, kości, chrząstek, zębów, dziąseł i skóry. W prawidłowej produkcji kolagenu pomaga witamina C. Kolagen nie wchłania się przez skórę, a w przypadku zaaplikowania na skórę kosmetyku, który go zawiera, tworzy on na powierzchni hydrofilowy film, który zapobiega utracie wody.