ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Jak walczyć z zapaleniem zatok przynosowych
Zdrowie

Jak walczyć z zapaleniem zatok przynosowych?

Jesień i zima to okres, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. O ile katar i kaszel, które utrzymują się przez kilka dni i szybko mijają nie są powodem do niepokoju, o tyle przedłużający się katar może oznaczać, że infekcja rozszerzyła się na zatoki przynosowe. Zapalenie zatok jest już natomiast znacznie bardziej dokuczliwe i może mieć poważniejsze skutki. W jego zwalczaniu pomaga preparat o nazwie Sinupret.

Przedłużający się katar powinien być dla nas jasnym sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Sinupret jest lekiem o działaniu sekretolitycznym, czyli powodującym rozrzedzanie zalegającego śluzu, a tym samym przyczyniającym się do udrożnienia górnych dróg oddechowych i zmniejszenia obrzęku błon śluzowych.

Skład i przeznaczenie leku

Sinupret jest preparatem ziołowym, który od lat pomaga wielu pacjentom w zwalczaniu ostrych i przewlekłych stanów zapalnych zatok przynosowych. Dostępny jest w formie tabletek drażowanych, które mogą być stosowane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci powyżej 6. roku życia.

W składzie leku Sinupret znajdziemy między innymi korzeń goryczki, kwiat pierwiosnka, kwiat czarnego bzu, ziele szczawiu oraz ziele werbeny. Zawarte w preparacie substancje czynne pomagają w rozrzedzaniu zalegającego w zatokach śluzu. To z kolei zdecydowanie zmniejsza dokuczliwy ucisk w okolicy zatok, łagodzi dolegliwości bólowe głowy i pomaga w udrożnieniu nosa, a co za tym idzie, ułatwia oddychanie. Szerokie spektrum działania tego leku wynika z jego złożonego składu.

Jak stosować lek Sinupret?

Należy pamiętać o przyjmowaniu preparatu zgodnie z informacjami dotyczącymi dawkowania zawartymi w złączonej do opakowania ulotce oraz zaleceniami lekarskimi. Drażetki przeznaczone są do stosowania doustnego. Należy połykać je w całości i popijać niewielką ilością wody. W trakcie leczenia zaleca się przyjmowanie większej ilości płynów w ciągu dnia. Tak jak w przypadku wielu leków, tak i w przypadku preparatu Sinupret istnieją przeciwskazania do jego stosowania. Leku nie powinni zażywać pacjenci z chorobą wrzodową żołądka albo dwunastnicy, a także osoby cierpiące na nadkwasotę żołądka. Przeciwwskazaniem jest też nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, a u kobiet okres laktacji. Stosowanie leku Sinupret pomaga zwalczyć uciążliwe objawy zapalenia zatok. Jeśli jednak po upływie 7 do 14 dni od momentu rozpoczęcia jego stosowania pacjent nie zauważy poprawy lub jego stan się pogorszy, należy skontaktować się z lekarzem.

Artykuł sponsorowany