ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Lifestyle

Jak firmy odzieżowe działają w czasach pandemii koronawirusa?

Sytuacja na świecie zaskoczyła każdego z nas. W krótkim czasie musieliśmy się odnaleźć w zupełnie nowej sytuacji. Mowa oczywiście o pandemii koronawirusa, która dotknęła cały świat i wywróciła nasze życie do góry nogami. Z powodu covid-19 wiele przedsiębiorstw, firm i marek musiało zamknąć swoją działalność. Teraz jedyna droga do dotarcia do klienta to Internet. Wiele marek streetwearowych i odzieżowych próbuje odnaleźć się w zaistniałej sytuacji przez nową działalność. Na czym to polega?

Jak wygląda sytuacja marek odzieżowych  streetwearowych?

W Polsce, zgodnie rozporządzeniem rządu, zostały zamknięte wszystkie galerie handlowe, sklepy i restauracje, oprócz sklepów spożywczych, aptek, drogerii i banków. Wszystko to jako forma walki z rozprzestrzeniającą się chorobą vovid-19. Oczywiście takie kroki musiały zostać podjęte, choć wiele firm mocno na tym ucierpi. Brak dochodu może doprowadzić do upadku wielu przedsiębiorstw. Jedynym ratunkiem jest sprzedaż internetowa.

Obecnie praktycznie każda firma ma swoją stronę internetową i prowadzi przez nią sklep. Mimo, że przez sieć zakupy są w pełni bezpieczne, zmieniło się kilka rzeczy w zarządzeniu i prowadzeniu sprzedaży online. Zmiany dotyczą przede wszystkim formy dostawy oraz czasu realizacji.

Jak zmieniła się sprzedaż online w czasie koronawirusa?

Jeśli chodzi o formę dostawy, obecnie wszystkie firmy jednogłośnie zalecają wybór opcji bezkontaktowej. Jest to na przykład przesyłka paczkomatowa. Możemy odebrać paczkę bez kontaktu z kurierem ani żadną inną osobą. Dodatkowo skrzynkę otworzymy przez aplikację w telefonie, a więc nie musimy dotykać menu paczkomatu. Są także opcje dostawy kurierskiej bezkontaktowej – kurier zostawia nasza paczkę pod drzwiami.

Trzeba się jednak przygotować na dłuższy czas realizacji zamówienia, gdyż wiele firm zmniejszyło ilość pracowników, aby uniknąć zbyt bliskiego kontaktu. Wszystko to w trosce o nasze życie i zdrowie w czasie pandemii koronawirusa.

Jak firmy streetwearowe zareagowały na pandemię covid-19?

Obecnie maseczki są towarem deficytowym. Brakuje ich w sklepach, szpitalach i użytku codziennym. Coraz więcej firm związanych ze streat wear oferuje w swoim asortymencie ręcznie szyte produkty, które często także możemy dostać jako gratis do naszych zamówień. To także forma walki i wsparcia w tych trudnych czasach. Oczywiście jest to także forma dodatkowego dochodu. Maseczki najczęściej możemy zamówić w firmach zajmujących się naszywkami i haftowanymi emblematami. 

Firmy odzieżowe mają odpowiednie materiały i maszyny, aby szybko i w dużej ilości stworzyć maseczki do użytku w czasie koronawirusa. Naszywki i haftowane emblematy możemy zamówić wraz z czymś, co dodatkowo ochroni nas oraz innych przed rozprzestrzenianiem się covid-19 (https://naszywki24.pl/p1708,maseczka-typu-streetwear.html). Warto więc wspierać street wear, szczególnie polskie firmy w tym trudnym czasie dla wszystkich ludzi. Bądźmy dobrej wiary i pilnujmy siebie nawzajem. Stosujmy się do zaleceń i zostańmy w domach. Jeszcze wszystko wróci do normy!