ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

dezynfekcja
Zdrowie

Novaerus zamyka pętlę kontroli zakażeń za pomocą urządzenia Defend 1050, wielofunkcyjnego urządzenia do dezynfekcji i oczyszczania powietrza

Novaerus Defend 1050 jest przenośnym urządzeniem klasy medycznej, które wykorzystuje połączenie technologii plazmy i filtrów do bezpiecznej dezynfekcji i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach, uzupełniając higienę powierzchni i rąk dla kompleksowej kontroli zakażeń.

Dublin, Irlandia, 28 czerwca 2018 r. – Novaerus, irlandzka firma specjalizująca się w niechemicznej dezynfekcji powietrza za pomocą opatentowanej plazmy o ultra niskiej energii, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek nowego urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń – Defend 1050. Jest to przenośne, łatwe w użyciu urządzenie idealne do szybkiej dezynfekcji i oczyszczania powietrza na dużych przestrzeniach i w sytuacjach wysokiego ryzyka, takich jak sale operacyjne, oddziały intensywnej terapii, laboratoria specjalizujące się w zapłodnieniach in vitro, poczekalnie i szpitalne oddziały ratunkowe oraz obszary budowy.

Defend 1050 podobnie jak inne urządzenia do dezynfekcji Novaerus wykorzystuje technologię plazmy o ultra niskiej energii – wysoce efektywną metodę szybkiego niszczenia patogenów – oraz wielostopniowy, wysokowydajny system filtracyjny Camfil®, który redukuje infekcje, absorbuje nieprzyjemne zapachy, neutralizuje lotne związki organiczne (LZO, ang. Volatile Organic Compounds – VOC) i zatrzymuje cząstki stałe o wielkości zaledwie 0,3 µm.

Niezależne testy przeprowadzone do tej pory wykazały, że Defend 1050 przy maksymalnej prędkości obrotowej redukuje:

  • Mycobacterium smegmatis (surogat dla Mycobacterium tuberculosis) o 97% w ciągu 30 minut (w przestrzeni 30 m3)
  • Wirusa grypy typu A o 99,9% w ciągu 10-20 minut (w przestrzeni 28,5 m3)
  • Staphylococcus epidermidis o 99,9% w ciągu 15 minut (w przestrzeni 30 m3)
  • Aspergillus niger o 99,99% w ciągu 30 minut (w przestrzeni 15,9 m3)
  • Dwutlenek azotu (NO2) o 100% w ciągu 6 minut (w przestrzeni 16 m3)
  • LZO przy szybkości dostarczania czystego powietrza (ang. Clean Air Delivery Rate – CADR) wynoszącej 596 m3/h
  • PM1.0 przy CADR wynoszącej 860 m3/h (w przestrzeni 19,7 m3)
  • PM2.5 przy CADR wynoszącej 870 m3/h (w przestrzeni 19,7 m3)


Defend 1050 łączy w sobie sześć cewek opatentowanej przez Novaerus, sprawdzonej przez NASA, technologii plazmy o ultra niskiej energii z filtrem wstępnym M5, oryginalnym filtrem H13 HEPA certyfikowanym zgodnie z normą EN-1822 oraz filtrem węglowym/molekularnym od Camfil, światowego lidera w dziedzinie wysokiej jakości filtracji powietrza.

„Stworzyliśmy Defend 1050 w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na mobilne, szybkie rozwiązanie zaradcze w zakresie unoszących się w powietrzu patogenów i lotnych związków organicznych w sytuacjach wysokiego ryzyka” – powiedział Dr Kevin Devlin, Wiceprezes ds. Produktów firmy Novaerus. „Jako rozwiązanie problemu, Defend 1050 jest idealnym uzupełnieniem naszych bezfiltrowych urządzeń Protect 800 i Protect 200, które są przeznaczone do pracy ciągłej, z myślą o utrzymaniu optymalnej jakości powietrza w pomieszczeniach”.

Od 2009 roku Novaerus prowadzi badania i rozwija technologię plazmową, która nie ma sobie równych pod względem zdolności bezpiecznego niszczenia patogenów przenoszonych w powietrzu, które prowadzą do infekcji w zaludnionych przestrzeniach zamkniętych. Opatentowana technologia wykorzystuje plazmę o krótkiej ekspozycji i ultra niskiej energii, która została przebadana i w przypadku której kilka renomowanych laboratoriów – w tym Airmid, Aerosol, Microbac i Ames – wykazało dezaktywację patogenów przy kontakcie.

„Wiemy już definitywnie, że infekcja może być przenoszona przez prądy powietrzne na duże odległości, przez kontakt bezpośredni i pośredni lub połączenie wszystkich tych trzech dróg” – powiedział Dr Felipe Soberon, Dyrektor ds. Technologii w Novaerus. „Defend 1050 idealnie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się w powietrzu infekcji i zakażenia powierzchni i rąk poprzez zmniejszanie obciążenia biologicznego w powietrzu”.

Wiele metod oczyszczania powietrza stosowanych obecnie przez zakłady opieki zdrowotnej opiera się na filtrach wychwytujących patogeny. Jednak bez uprzedniej dezaktywacji tych patogenów filtr może stać się bezpieczną niszą dla żywotnych patogenów dokonujących kolonizacji. Technologia plazmowa Novaerus rozwiązuje ten problem, zabijając patogeny unoszące się w powietrzu, zanim zostaną one uwięzione w filtrze.

„Firma Novaerus wykonała niesamowitą pracę, łącząc zalety swojej opatentowanej technologii plazmowej z naszymi wysokowydajnymi filtrami” – powiedział Paul Flanagan, Dyrektor Generalny Camfil Ireland. „Jako wschodzący światowy lider w dziedzinie przenośnej, niechemicznej dezynfekcji powietrza, Novaerus jest dla nas naturalnym partnerem. Dzięki wbudowaniu w urządzeniach Novaerus, filtry Camfil mogą być stosowane w miejscach, w których są najbardziej potrzebne”.

Urządzenie Defend 1050 może być łatwo przenoszone przez personel i podłączane do dowolnego gniazdka elektrycznego. Posiada pięć prędkości obrotowych wentylatorów, aby dostosować się do różnych wielkości pomieszczeń i wymagań dotyczących poziomu hałasu.
Model Defend 1050 jest obecnie dostępny do zamówień w Europie oraz do zamówień wstępnych w USA.

Informacje o Novaerus

Misją Novaerus jest redukcja zanieczyszczeń przenoszonych drogą powietrzną w pomieszczeniach, prowadzących do infekcji, alergii, astmy i podrażnień. Wyobrażamy sobie świat, w którym zamknięte przestrzenie sprzyjają ludzkiemu zdrowiu, wydajności i dobremu samopoczuciu zamiast szkodzić. Opatentowana technologia plazmowa stosowana w urządzeniach przenośnych Novaerus została wynaleziona w Irlandii w 2006 roku. Badania kliniczne rozpoczęto w Europie w 2008 r., a w 2011 r. zakończono radykalną modernizację technologii. W 2016 roku firma Novaerus zakupiła Plasma Air i spółkę-siostrę Aerisa, dodając do swojego portfolio technologię bipolarnej jonizacji HVAC i rozszerzając ją na zastosowania przemysłowe i komercyjne.
Więcej informacji o Novaerus można znaleźć na stronie internetowej www.novaerus.com.

Informacje o Camfil

Od ponad pół wieku Camfil pomaga ludziom oddychać czystszym powietrzem. Jako wiodący producent najwyższej jakości rozwiązań w zakresie czystego powietrza, oferujemy komercyjne i przemysłowe systemy filtracji powietrza i kontroli zanieczyszczeń powietrza, które poprawiają wydajność pracowników i sprzętu, minimalizują zużycie energii i przynoszą korzyści dla zdrowia ludzkiego i środowiska. Głęboko wierzymy, że najlepsze rozwiązania dla naszych klientów to także najlepsze rozwiązania dla naszej planety. Dlatego też na każdym kroku – od projektu do dostawy i w całym cyklu życia produktu – bierzemy pod uwagę wpływ naszych działań na ludzi i otaczający nas świat. Dzięki świeżemu podejściu do rozwiązywania problemów, innowacyjnemu projektowi, precyzyjnej kontroli procesu i silnej orientacji na klienta staramy się oszczędzać więcej, używać mniej i znajdować lepsze sposoby – dzięki temu wszyscy możemy łatwiej oddychać.

Siedziba główna Grupy Camfil znajduje się w Sztokholmie, a sama grupa obejmuje 28 zakładów produkcyjnych, sześć centrów badawczo-rozwojowych, lokalne biura sprzedaży w 26 krajach oraz 4180 pracowników i stale rośnie. Z dumą obsługujemy i wspieramy klientów w wielu branżach i społecznościach na całym świecie. W celu uzyskania dalszych informacji na temat tego, w jaki sposób Camfil może pomóc w ochronie ludzi, procesów i środowiska, zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej www.camfil.com.