ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

majtki dla psa
Lifestyle

Dlaczego warto zaopatrzyć się w majtki dla psa?

Majtki dla psa są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza dla ich właścicieli. Jest to produkt, który cieszy się coraz większą popularnością. Warto pomyśleć o ich zakupie i stopniowo przyzwyczajać swojego pupila do nowego ubranka.

Jakie ma zastosowanie bielizna dla psa?

Majtki dla psa są przeznaczone dla suczek. Mają one za zadanie skutecznie chronić Twoją suczkę przed plamieniem w czasie cieczki lub po zabiegu sterylizacji. Majtki dla psa, sprawdzają się też u naszych czworonożnych przyjaciół w czasie problemów z nietrzymaniem moczu. Warto dobrze przemyśleć zakup bielizny dla psa, ponieważ jest to higieniczne, a zarazem wygodniejsze rozwiązanie dla właścicieli suczek. Ponadto uchronisz swoje mieszkanie przed trudnymi do usunięcia plamami.

Jak często będą nam potrzebne majtki dla naszej suczki?

Ruja u suczki nie jest to tak częste zjawisk. Zdarza się może dwa lub trzy razy w roku, lecz za każdym razem jest to niezbyt przyjemne dla pieska oraz jego właściciela. Okres plamienia dla suczki jest bardzo bolesny i męczący. W tym czasie należy odpowiednio zadbać o jej wygodę i zapewnić jej komfortowe zabezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnych majtek dla psa, które nie tylko pomogą pieskowi w tych trudnych dniach, ale również będą wygodnym rozwiązaniem dla was, właścicieli.

Jak długo pies może chodzić w majtkach?

W czasie cieczki lub w sytuacji, gdy nasz pies popuszcza mocz, może nosić specjalne majtki dla psa przez większą część doby. Warto jednak pamiętać, że skóra i błony śluzowe lubią przewiew. Zbyt wilgotne środowiska sprzyja rozwojowi chorobotwórczych bakterii, wirusów lub grzybów. Chcąc temu zapobiec, staraj się, aby Twój pies w miarę możliwości chodził w majtkach jak najkrócej. Zdejmuj mu bieliznę na czas spacerów, oraz zabieraj go często do kuwety dla psów. Zachęcaj go również, by częściej korzystał z podkładek higienicznych. Wybierając majtki dla psa, zawsze stawiaj na to, aby były przewiewne. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Czy są na rynku majtka dla psa – samca?

Odpowiadając na pytanie, oczywiście, że są. Majtki dla psa samca mają nieco inną budowę niż te dla suczki. Wyglądem przypominają bardziej pas, który owija się wokół tułowia na wysokości ujścia cewki moczowej. Takie majtki sprawdzą się dla psów niewykastrowanych, które zaznaczają swój teren oraz tych z trudnościami w utrzymaniu moczu. Występują one w wersji jednorazowej lub wielorazowej z możliwością wymiany wkładek.