ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Lifestyle Zdrowie

Jak najlepiej zabezpieczyć swoje życie?

Życie jest pełne niespodzianek. Bywają gorsze i lepsze chwile. Aby uniknąć problemów i wyjść obronną ręką z naprawdę ciężkich sytuacji warto się przed nimi zabezpieczyć. Nie mamy wpływu na wszystko i wiele rzeczy nie jest zależnych od nas. Jednak takie sytuacje, jak wypadek, kradzież mienia lub zniszczenie domu mogą okazać się łatwiejsze do przejścia, jeśli wykupimy ubezpieczenie. Szczególnie ważne jest, aby zabezpieczyć naszych bliskich w przypadku nieoczekiwanej śmierci lub choroby. Ubezpieczenie na życie pomoże im przetrwać ten ciężki czas i ochroni finansowo. 

Jak możemy się ubezpieczyć?

Ubezpieczenie na życie opiera się na płaceniu składek do firmy ubezpieczeniowej. Możemy wybrać wiele różnych pakietów z opcjami dodatkowymi. Im wyższa składka tym lepiej zabezpieczona przyszłość rodziny. 

Możemy wybrać ubezpieczenie w przypadku śmierci, ale także można się zabezpieczyć w razie niezdolności do pracy. Pakiet sięga nawet do ponad miliona złotych w ramach tych dwóch nieszczęśliwych sytuacji. Tak duże kwoty spokojnie wystarczą na życie dla naszych bliskich w przypadku śmierci, będą mogli kontynuować naukę lub się utrzymywać do osiągnięcia stabilności finansowej. Jeśli zachorujemy i stracimy zdolność do pracy, pieniądze mogą pomóc w leczeniu i odzyskiwaniu pełnej sprawności.

Firma ubezpieczeniowa może wypłacić pierwsze pieniądze już w ciągu 24 godzin, jeśli tylko zostanie poinformowana przez rodzinę zmarłego o zaistniałej sytuacji. Jest to zrozumiałe, że mogą być potrzebna opłata za pogrzeb lub w nagłym wypadku. Dlatego po pozytywnej weryfikacji już następnego dnia nawet 5000zł może znaleźć się na koncie. Pozostała część sumy zostanie wypłacona w ciągu najbliższych tygodni. 

Ważną kwestią jest także zakres polisy. Możemy zabezpieczyć nie tylko siebie, ale nawet 10 członków rodziny. Jest to ważne w przypadku dużych rodzin, gdy mamy na przykład trójkę lub czwórkę dzieci lub po prostu chcemy wesprzeć swoich bliskich i zadbać o ich bezpieczną przyszłość.

Ubezpieczenie na życie – jak wygląda przykładowa składka?

Wyliczenie składki ubezpieczenia i wysokości wypłacanej kwoty to dość złożony proces. Potrzeba w nim wiele informacji, między innymi o chorobach w rodzinie, wieku, ilości dzieci, trybie życia itp. Te wszystkie części składowe układają nam indywidualny plan ubezpieczeniowy.

Jeśli mamy 35 lat, dwójkę dzieci, a dodatkowo spłacamy kredyt na mieszkanie, mamy dwie opcję. Jeśli płacimy minimalną składkę, czyli 150 zł, w razie nagłej śmierci lub ulegnięcia wypadkowi bliscy dostaną 300000 zł. Jeśli będziemy wpłacać miesięcznie 475 zł, wypłacona kwota wzrośnie do 475000 złotych. W obu przypadkach jesteśmy zabezpieczeni dodatkowo o pomoc pieniężną w ciągu jednej doby od zaistniałego wypadku oraz możemy złożyć wniosek przez Internet.

Ubezpieczenie na życie to bardzo przemyślana i mądra decyzja. To wyraz troski o naszych bliskich i chęć zabezpieczenia ich przyszłości. Warto zainwestować w bezpieczeństwo i spokojne życie, aby łatwiej było przejść przez wszystkie trudne chwile.