ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Uroda Zdrowie

Zdrowie włosów – najlepsze porady

Piękne, lśniące włosy to prawdziwy atut kobiecości. Często jednak borykamy się z problemami, które dobry szampon i odżywka nie zawsze rozwiążą. Zdrowie włosów to głębszy temat, niż tylko pielęgnacja od zewnątrz. Każda z nas chce dla nich jak najlepiej. Jeśli chcemy cieszyć się gęstymi i pięknymi włosami, to warto poznać kilka cennych rad odnośnie ich pielęgnacji.

Produkty do stosowania na włosach

Każda z nas posiada inny typ włosów. Doświadczony fryzjer z pewnością będzie potrafił określić nasz typ włosów. Określa się go przez porowatość. Włosy mogą być niskoporowate, średnioporowate lub wysokoporowate. W zależności od tego dobieramy różne rodzaje kosmetyków.
Oczywiście wiele zależy również od tego, jaki kolor włosów mamy, jakiej długości i w jakim są stanie. Porowatość głównie pomaga dobrać nam odpowiednią metodę olejowania, aby włosy naprawdę się odżywiły. Jeśli wybierzemy nieodpowiedni specyfik, mogą się one puszyć, wysuszyć lub nawet zacząć wypadać!
Istnieje wiele różnych kosmetyków dedykowanym do wielu rodzajów włosów. Farbowane, blond, cienkie, przetłuszczające się, matowe… Każdy znajdzie coś dla siebie! Należy pamiętać jednak, że im mniej substancji, tym lepiej. W składzie szukajmy naturalnych składników, unikajmy SLS i alkoholi. Warto również poszukać w Internecie domowych sposobów na maski, wcierki i różne metody odżywiania włosów. Niskim kosztem można wyczarować prawdziwe cuda!

Produkty do stosowania doustnego

Jeśli borykamy się z problemem wypadających włosów, są one bardzo osłabione i bez blasku, możliwe, że problem tkwi w środku. Często brakuje nam pewnych składników odżywczych i minerałów, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie skóry głowy i kondycje włosów. Potrzebne będzie wsparcie w postaci suplementu diety. Powinien on zawierać przede wszystkim biotynę. To ona odpowiada za zdrowe i mocne włosy. Dodatkowe substancje, jakie powinny się znaleźć w wybranych tabletkach to cynk, selen, skrzyp i odpowiednie witaminy. Za wypadanie włosów odpowiadają E, B5 i H.
Dodatkowo, wybierając odpowiedni skład tabletek, oprócz widocznych zmian w kondycji naszych włosów, zyskamy jeszcze więcej. Widocznie poprawi się nasza cera oraz paznokcie!

Zdrowie włosów to również tryb życia

Możemy stosować najlepsze kosmetyki i suplementy diety, ale nic nie zastąpi zdrowego stylu życia. Często zła kondycja naszych włosów sygnalizuje, że w organizmie dzieje się nie najlepiej. Składa się na to wiele czynników. Stres, brak odpowiedniej ilości snu, złe odżywianie i problemy na tle hormonalnym. Wszystkie te czynniki źle wpływają nie tylko na nasze włosy, ale cały organizm i samopoczucie. Zmiany zacznijmy przede wszystkim od stylu życia. Zacznijmy odżywiać się zdrowo, wprowadźmy do diety więcej owoców i warzyw oraz produkty bogate w składniki mineralne. Wprowadźmy więcej aktywności fizycznej oraz odpowiednią ilość snu. Takie kroki podjęte w stronę poprawy zdrowia i samopoczucia są najlepszą terapią, również dla włosów. Sprawdź sama i przekonaj się, że wszystko zależy od Ciebie!