ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

dieta
Dieta

Dlaczego warto układać dietę z pomocą specjalisty?

W Internecie można znaleźć wiele różnych rodzajów diet, które gwarantują spektakularne efekty. Dlaczego warto podchodzić z dystansem do informacji znalezionych na portalach lifestyle’owych i lepiej zgłosić się do profesjonalnego dietetyka?

Dieta powinna być przede wszystkim odpowiednio zbilansowana. Organizm każdego z nas działa inaczej, każdy ma inny tryb życia, poziom aktywności fizycznej czy nawet predyspozycje genetyczne. W związku z tym nie ma jednego idealnego sposobu na dietę, który gwarantuje sukces wszystkim.

Należy też pamiętać, że dieta to proces. Można, co prawda, znacząco schudnąć w ciągu kilkunastu dni, ale warto postawić sobie dwa pytania: Czy to będzie zdrowe dla naszego organizmu? Czy taki sposób nadaje się do długotrwałego stosowania?

Niestety wiele diet, które obiecują cuda, może odbić się finalnie bardzo negatywnie. Spadek energii, utrata mięśni zamiast tkanki tłuszczowej, bóle głowy, zmęczenie czy nawet tzw. efekt jo-jo – to tylko niektóre negatywne konsekwencje niezbilansowanej diety. 

Dlatego właśnie najlepszym sposobem na przestawienie się na zdrowy tryb życia jest wizyta u dietetyka. Specjalista ma wiedzę, której nam brakuje, a która jest podstawą, by ułożyć jadłospis w taki sposób, by móc zdrowo osiągnąć ustalony wcześniej cel.

Jak znaleźć odpowiedniego dietetyka? Najlepiej wybrać kogoś, kogo polecają inni. Popytajmy znajomych lub sprawdźmy w Internecie na stronach, które pokazują również oceny danych specjalistów. Przykładem takiego miejsca jest Fixly – https://fixly.pl/kategoria/ukladanie-diety – gdzie na profilach dietetyków można sprawdzić, jak oceniają ich wcześniejsi klienci. 

Dobra dieta to podstawa zdrowego stylu życia. Pamiętajmy jednak o tym, by nie zaniedbywać jakości naszego żywienia i stosować sprawdzone sposoby, które potwierdzone są wiedzą medyczną.