ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

sery
Dieta

Serowa podróż dookoła świata

Odwiedzając różne zakątki świata, możemy korzystać z możliwości próbowania nowych smaków. Jeśli jesteśmy fanami serów, zwiedzając głownie europejskie kraje, mamy okazję spróbowania różnych gatunków sera, z wszystkich możliwych rodzajów mlek. Na szczęście nie musimy nigdzie wyjeżdżać, by zjeść nasz ulubiony ser „zagraniczny”, bowiem w Polsce mamy dostęp do szerokiej oferty tych wyrobów z całej Europy. Warto pamiętać, że sery ekologiczne, po które chętnie sięgamy, to nie tylko przyjemność dla naszych kubków smakowych, ale również źródło dobrej jakości białka, wapnia i innych składników mineralnych czy witamin.

Serowy zawrót głowy…

Chociaż bardzo kaloryczne, jednak niemniej smaczne, zachęcają swoją szlachetnością i wykwintnym smakiem. Próbując chociaż raz serów ekologicznych, można się w nich zakochać. Każdym razem, kiedy będziemy chcieli do tego smaku wrócić, należy pamiętać, że są one naprawdę dobrym sposobem na dostarczenie tłuszczu i białka dla naszego organizmu. O ile nie należy przesadzać z ilością, ponieważ są bardzo kaloryczne, o tyle niewielka ilość spożyta z porcją świeżych warzyw oraz dobrej jakości węglowodanów, jak na przykład chleb żytni na zakwasie, to bardzo wartościowy posiłek. Połączenie białka i tłuszczu zawartego w serze ekologicznym jest bardzo sycące. Duża zawartość wapnia, korzystnie wpływa na układ kostny oraz hormonalny. Zależnie od rodzaju sera, możemy w nim znaleźć takie witaminy jak A, E, D, K, witaminy z grupy B oraz selen, fosfor, sód, magnez, potas.

Chcesz poprawić sobie humor? Zjedz trochę sera!

Może się to wydać nieco dziwnym stwierdzeniem, gdyż w jaki sposób sery ekologiczne mogą wpływać na nasz nastrój? Brzmi to naprawdę absurdalnie. Jednak absurdem nie jest. Jedzenie serów naprawdę wpływa na nasz humor, bowiem zawarta w nich tyrozyna – aminokwas, który zwiększa odporność na stres i ma korzystny wpływ na samopoczucie, ma niemałą moc. Jest również składnikiem niezbędnym do produkcji kolagenu w naszym organizmie. Natomiast kolagen wpływa na piękny i młody wygląd naszej skóry, dzięki niemu jest elastyczna i sprężysta.

Jaki ser jest najzdrowszy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dostępny jest naprawdę duży wybór serów długodojrzewających. Przy swoim wyborze warto pamiętać, aby były to sery ekologiczne. Bowiem produkty, które mają to oznaczenie, są gwarancją tych najlepszych i najbardziej wartościowych nie tylko dla naszego organizmu, ale również dla naszej planety. Gdy świadomie wybierzemy coś z takiej oferty, wtedy też możemy jeść je na zdrowie.