ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Lifestyle Zdrowie

Wkładki termoformowalne, czyli ukojenie dla Twoich stóp

Stopy to często zapominana część ciała, która wymaga również specjalnej pielęgnacji. W dzisiejszych czasach wszyscy są zabiegani, nie mają czasu i często nadwyrężają swoje nogi. To może skończyć się poważnymi chorobami stawów i kości. Stopy mają bardzo ciężką pracę w codziennym życiu, dlatego warto zastanowić się na zakupem specjalnych wkładek do butów – wkładki termoformowalne to ukojenie dla Twoich nóg!

Podologia – dziedzina medycyny stóp

Z pewnością mało kto słyszał o specjalistycznych wkładkach termoformowalnych. Są one wykonywane przez specjalistę w dziedzinie stóp – lekarza zajmującego się podologią. Jest to dziedzina medycyny skoncentrowana właśnie na tej części ciała. Lekarze specjalizujący się w tym temacie posiadają niezwykle obszerną wiedzę z zakresu ortopedii, chirurgii, a nawet diabetologii. W gabinecie lekarskim zostaniemy przebadani przy użyciu podoskopu. Jest to urządzenie, które dokładnie sprawdzi stan naszych stóp, czy dobrze się układają i jakie mają ewentualne schorzenia. Podoskop działa na zasadzie odbicia w lustrze. Na podstawie wyniku badania lekarz od razu wybiera odpowiednie wkładki do naszych stóp. Wszystko podczas jednej wizyty!

Jakie wkładki termoformowalne są najlepsze?

W zależności od potrzeb naszych stóp wybierane są różne rodzaje wkładek. Najpopularniejsze są klasyczne wkładki, które można stosować w każdym obuwiu. W zależności od potrzeb, lekarz może zalecić również wkładki sportowe lub specjalistyczne, a nawet dla dzieci. Jeśli cierpimy na ból śródstopia, mamy problemy reumatologiczne lub po prostu chcemy odciążyć nasze stopy, to z pewnością takie wkładki termoformowalne rozwiążą wszelkie problemy.
Podczas wizyty lekarz od razu wykona produkt specjalnie dla nas. Wszystko szybko i sprawnie, gdyż wkładki formowane są na naszej stopie, aby były idealne. Najpierw podgrzewa się je do odpowiedniej temperatury i przykłada do stóp pacjenta. Najczęściej materiał użyty do produkcji takich wkładek to wysokiej jakości żel. Amortyzuje stopę i idealnie się w nią wpasowuje. Z zewnątrz często pokryty jest cząsteczkami nanosrebra. Zabezpiecza to przed potliwością, rozwojem grzybów i różnych bakterii. Jak widać, wkładki mają naprawdę szeroki wachlarz zastosowań.

Czy wkładki termoformowalne działają?

Zdecydowanie tak! Nie tylko przynoszą ulgę naszym stopą, ale również całemu ciału. Dzięki dobrze dobranemu produktowi możemy zapewnić sobie korektę wady postawy. Wkładki sprawiają, że chodzenie staje się dużo wygodniejsze i mniej męczy stawy i kości. Oprócz tego ma wpływ na higienę obuwia i stóp. Skóra oddycha, nie poci się. Cząsteczki nanosrebra zapewniają bezpieczeństwo przed rozwojem grzybów i bakterii. Warto udać się na wizytę u podologa, który sprawdzi, czy z naszymi stopami wszystko w porządku. Wkładki są dla wszystkich – dorosłych i dzieci. Nie musimy mieć wady postawy lub schorzeń, wkładki zabezpieczają każdą stopę przed przemęczeniem i problemami w przyszłości.