ArenaZdrowia.pl

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Dieta

Lifestyle Uroda

Wrastanie włosków po depilacji okolic bikini – jak zaradzić?

Wakacje to okres odkrywania swojego ciała, opalania się i cieszenia piękną pogodą. Jednak nie każda z nas może czuć się pewnie i pięknie. Wiele kobiet boryka się z problemem, którym jest wrastanie włosków po depilacji w okolicach bikini. To właśnie w tym rejonie najczęściej pojawia się ta dolegliwość. Często nie wiemy jak sobie z tym problemem poradzić i gdzie szukać pomocy. Jak temu zaradzić? Oto kilka cennych porad.

Czemu włoski po depilacji wrastają w skórę?

Depilacja osłabia i zniekształca strukturę włosków. Później, próbując odrosnąć, nie mogą przebić się przez powłokę skóry. Z tego powodu zaczynają rosnąć pod nią, zawijając się. W miejscu takiego wrośnięcia powstaje pęcherzyk skórny. Często może dojść do zapalenia i ogromnego bólu z nim związanego. Skóra wygląda nieestetycznie i jest zaczerwieniona. Zamiast pokazać piękne ciało w stroju kąpielowym, ukrywamy się pod ręcznikiem. Radość z wakacji znika.
Depilacja jest dość inwazyjną metodą, dlatego też struktura włosków się zmienia. Rozwiązaniem może być przerzucenie się na maszynki do golenia, jednak zajmie to długi czas, aby skóra wróciła do normalności. Co więcej, maszynka nie jest tak dokładna i nie usuwa włosków całkowicie z powierzchni. Nie każdemu taka metoda będzie odpowiadać i może po prostu się nie sprawdzić.

Wrastanie włosków po depilacji okolic bikini – zmiana depilacji

Włoski wrastają, gdyż używając tradycyjnych metod depilacji tylko je „przycinamy”, a nie stale usuwamy wraz z cebulką. Maszynka do golenia, plastry, wosk, obojętne czego użyjemy, problem będzie do nas wracał. Rozwiązaniem jest wizyta w klinice medycyny estetycznej i umówienie się na zabieg depilacji laserowej. To jedyna metoda, która usuwa włoski w 100% nie pozostawiając cebulek. Już po kilku wizytach będziemy mogły cieszyć się gładką skórą raz na zawsze!
Oczywiście taka metoda kosztuje więcej od tradycyjnej depilacji, jednak jest warta każdej złotówki. Warto więc wydać te pieniądze dla świętego spokoju i rozwiązania niekomfortowej sytuacji z wrastającymi włoskami. Poza tym, koszt depilacji laserowej można porównać z kilkoma wizytami na depilacji woskiem. Jednak mamy pewność, że problem do nas nigdy nie wróci, a laser jest zdecydowanie mniej bolesny. Wszystkie argumenty przemawiają za wybraniem właśnie tej metody, aby pozbyć się wszelkich dolegliwości.

Piękna i gładka skóra może być Twoja!

Jak widać wrastające włoski po depilacji okolic bikini to problem, który możemy w łatwy sposób rozwiązać. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce i specjalistę. Zajmie się on naszym wstydliwym problemem i w krótkim czasie pozbędziemy się niepożądanych włosków raz na zawsze. Pamiętaj również o odpowiedniej pielęgnacji i odżywieniu skóry po depilacji. Zapobiegnie to uczuleniom i dyskomfortowi. Jednak depilacja laserowa powinna zapewnić pełnie wygody i bezpieczne usunięcie wszelkich włosków. Już dziś zapoznaj się z ofertami z Twojej okolicy i umów się na pierwszą wizytę.